Podróż autostopem. Czy wyjazd wakacyjny autostopem to dobry pomysł?

Odpowiedź na to pytanie będzie twierdząca tylko wtedy, jeśli w tę podróż wybierzemy się planując ją z miesięcznym (co najmniej) wyprzedzeniem.  Podróżowanie autostopem, chociażby  po Europie, może okazać się nie lada przygodą i tanią formą spędzania wakacji, o ile wie się jak do tego podejść. Od czego zatem zaczynać? Oczywiście – od planowania. Samo planowanie zaś od sięgnięcia… Read More »

Jak oszczędzać na wakacjach – czyli wypoczynek bez bankructwa

Co roku, podczas planowania urlopu i przeszukiwania listy noclegów, łapiemy się za głowę. Ceny szybują w górę, a nasze wymarzone miejsca do odpoczynku wydają się kolejny rok pozostawać w sferze marzeń.  Wakacje nie powinny być jednak czasem wyrzeczeń i rozgoryczenia. Można je spędzić w niebanalny sposób, oszczędzając przy tym. Jak? Oto garść porad dla tych, którzy lubią oszczędzać… Read More »

Kłótnia podczas wakacji – Jak pójść na kompromis z ukochanym?

Cały rok czekacie na ten moment. Upragniony wakacyjny wypoczynek, wszystko zaplanowane. Nic nie powinno popsuć wam idealnego urlopowego nastroju. A tymczasem jakiś drobiazg, jakieś nieporozumienie i kłótnia gotowa! Jeszcze inny przykład, tak częsty w wielu udanych związkach, to kłótnie o to, dokąd na te wakacje się wybrać. Otóż jedna strona chce wyjechać na zagraniczny turnus do ciepłych krajów,… Read More »

Co robić by nie nudzić się w wakacje?

Przerwa w nauce czy w pracy to czas, o którym w ciągu całego roku marzymy. Planujemy wypoczynek i wyjazdy, ale jest rzeczą oczywistą, że przeciętnego Kowalskiego nie będzie stać na to by na sześćdziesiąt dni wyjechać zagranicę i zwiedzać ciekawe kraje, nie próżnując ani chwili. Każdy z nas, obojętnie czy jesteśmy w domu czy na nadmorskiej plaży, obawia… Read More »

Pierwsze wczasy bez rodziców – „samodzielne” wakacje

Każdy odpowiedzialny rodzic dąży do tego by nauczyć również swoje dziecko odpowiedzialności i samodzielności. Dorośli nie mają wakacji od bycia rodzicami dlatego często zastanawiają się, planując urlop, w jakim wieku ich dzieci będą na tyle samodzielne by wysłać je np. na kolonie. Pierwsza kolonia… Psychologowie w tej mierze są zgodni: wiek dziecka nie ma tu aż takiego znaczenia.… Read More »

Tanie wakacje – czyli jak zorganizawać sobie wczasy przy ograniczonym budżecie

Ciepły, morski piasek, lazurowe wody, szum fal i słoneczne promienie… Brzmi jak marzenie wakacyjne? Owszem, wyjazd do nadmorskich kurortów, nad Bałtyk, jest często celem wielu polskich rodzin. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i zajęć szkolnych Polacy planują urlop nad morzem. Najlepiej by wczasy były w miarę tanie i z jednoczesnym wyżywieniem. Jak zatem zaplanować taki urlop? Po pierwsze… Read More »

Zrzucamy ubrania – czyli plaże naturystów w Polsce

Wbrew pozorom w Polsce nie brakuje miłośników plażowania nago, dlatego nie brakuje także i pięknych nadmorskich plaż, oddalonych od ciekawskich oczu, w ustronnych miejscach, na których spokojnie mogą wypoczywać nudyści. Duży wybór plaż naturystów nad Bałtykiem… Amatorzy nagiego odpoczynku znajdą dla siebie plaże w takich miejscach jak:  Chłapowo, Lubiewo, Mrzeżyno, Dębki czy znane z piosenki Chałupy. Osoby, które… Read More »

Co zabrać na wakacje – o czym pamiętać przy pakowaniu walizki

Urlop zbliża się wielkimi krokami i już niemal słyszymy kojący szum morza, czujemy ciepły piasek pod stopami. Od tych wrażeń dzieli nas jednak jeszcze tylko podróż, a co się z tym wiąże – pakowanie.  Ta czynność za każdym razem może stać się źródłem ogromnego, a przecież wcale niepotrzebnego, stresu. Oczywiście to, co ze sobą zabierzemy, zależy od tego… Read More »

Wakacje nad jeziorem – tania alternatywa na letni urlop

Pełnia lata sprzyja wojażom, dlatego ci, którzy lubią wypoczynek nad wodą, a nie mogą skorzystać z bałtyckich plaż, wybierają się nad jeziora. Malownicze krajobrazy, ciepła i czysta woda, piaszczyste plaże – zachęcają do odwiedzin. Najpopularniejsze jeziora w Polsce znajdziemy na Mazurach, na Pojezierzu Drawskim czy na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, ale nie tylko. Spragnieni piasku i wody podróżnicy cenią sobie… Read More »

Turystyka motocyklowa – oryginalna forma zwiedzania Polski i świata

W ostatnich latach połączenie podróży motocyklem i zwiedzanie świata w jednym stało się niezwykle popularną alternatywą dla tradycyjnej formy wypoczynku. Z początku taka jazda motocyklem odbywała się na krótkich dystansach, ale w 2009 roku padł rekord Księgi Guinnessa. Simon i Monica Newbound przejechali w ten sposób 183 000 km. Turystyka motocyklowa nie może odbywać się bez motocykla, a… Read More »