Co robić by nie nudzić się w wakacje?

By | 6 września 2016
interesujace wczasy

Przerwa w nauce czy w pracy to czas, o którym w ciągu całego roku marzymy. Planujemy wypoczynek i wyjazdy, ale jest rzeczą oczywistą, że przeciętnego Kowalskiego nie będzie stać na to by na sześćdziesiąt dni wyjechać zagranicę i zwiedzać ciekawe kraje, nie próżnując ani chwili. Każdy z nas, obojętnie czy jesteśmy w domu czy na nadmorskiej plaży, obawia się nudy. Możemy zatem już z góry poszukać sobie pomysłów na rozrywkę czy intelektualne zajęcie, które sprawi, że nie będziemy mieć poczucia zmarnowanego czasu.

Nauka i zabawa przed komputerem

Dla młodych ludzi czas wolny od szkoły i chwila, kiedy nie są, np. na obozie lub na koloniach, to znakomita pora by …zacząć grać. Mają mnóstwo możliwości. Dziś komputer jest niemal w każdym domu i możliwość grania w cokolwiek – nieograniczona. Nawet jeśli człowiek nie ma własnych gier, to zawsze może skorzystać chociażby z tych, które oferują internetowe portale społecznościowe. Ale gry są też i niebezpieczne. Zabierają czas, wciągają i dla wielu ludzi stają się poważnym uzależnieniem. Komputer na szczęście nie jest tylko od gier. Daje nam mnóstwo innych możliwości. By się nie nudzić możemy porysować w programie graficznym, porozmawiać z ludźmi na tematycznych czatach albo… zacząć interaktywną naukę. Dziś Internet to ocean szans. Możemy za jego pomocą zacząć uczyć się niemal dowolnego języka, oglądać programy naukowe, instruktażowe i przyrodnicze.

Plaża, sport, spotkania z przyjaciółmi

W czasie ładnej pogody warto wybrać się na zewnątrz. Niekoniecznie musimy od razu iść na plażę. Lato to idealna pora na rowerowe wycieczki czy na jazdę na rolkach. Może pora spróbować? Dla tych, którym zabrakło dostępu do naturalnych zbiorników wodnych miasta oferują baseny. Zawsze warto skorzystać – pływanie wzmacnia szkielet, mięśnie i pomaga utrzymać dobra kondycję. Będąc na zewnątrz nie rezygnujmy z ruchu. Możemy spotkać się z przyjaciółmi i pograć, na przykład, za pomocą hyper dysku. To najnowszy wynalazek , którego użycie zapewni sporo frajdy ludziom w każdym wieku. Hyper dysk można napełnić powietrzem lub helem – rzucać nim, robić zabawne sztuczki.

Pożyteczne prace w domu

Co jednak robić by się nie nudzić w wakacje kiedy pogoda nie dopisuje? Pierwsza odpowiedzią jest czytanie książek i prasy. Co jeśli jednak ktoś nie lubi albo nie może poświęcić się czytaniu? Wówczas ma do wyboru prace manualne. Nie chodzi tu wcale o porządki w mieszkaniu, nawet jeśli prosiło się o to cały rok. Okazuje się, że całkiem terapeutyczne i pożyteczne może być obklejanie starych pudełek kolorowym papierem, bibułą, plasteliną, muszelkami i koralikami. Powstają w ten sposób małe dzieła sztuki, które potem mogą pełnić w naszym mieszkaniu rozmaite funkcje. Przy czym piękne kolorowe pudełko, w roli pojemnika na, na przykład, ważne dokumenty, zachwyci każdego a i nam patrzenie na nasze dzieło zapewni poprawę humoru za każdym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *